SON DAKİKA

Silifke Haberleri

1778 AİLENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

1778 AİLENİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Bu haber 25 Ocak 2018 - 18:58 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak için sosyal projelerine önem veren Silifke Belediyesi ve Kızılay Şubesi, gerçekleştirdiği hizmetlerle ilçe halkının beğenisini kazanmaya devam ediyor.

‘SİLİFKE YARDIMSEVER BİR KENT YAPISINA SAHİP’

Yoksulluğun azalması, israfın önlenmesi, toplumsal barış ve hoşgörüyü arttırmayı amaç edinen belediyenin 2018 yılında gerçekleştireceği projeler ise merakla bekleniyor.

İhtiyaç fazlası, kullanılmış fakat kullanılabilir nitelikteki veya kullanılmamış ayakkabı, çocuk kıyafetleri, gelinlikler ve her yaştan kesime hitap eden giyim eşyalarını sosyal markete kabul ettiklerini açıklayan Belediye Başkanı Mustafa , “Burada her vatandaşımızın gönül zenginliği yatıyor. İş adamlarımız, esnaflarımız ve vatandaşlarımızın her kesimi bizlere destek veriyor. Halkımızın böyle kalıcı ve anlamlı bir hizmete destek vermeleri heyecanımıza güç verdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bulunduğum her ortamda gurur duyduğum bir konudan bahsettim ve yine bahsedeceğim. Silifke sosyal barışı en yaşayan, kardeşliği, dostluğu en sergileyen, ortak yaşama kültürünü en benimsemiş, bütünlük içinde yaşama kültürünü en ortaya koyan kentlerden bir tanesi. Bu özelliklerimiz bize gurur veriyor’ dedi.

BECEREN, ‘EMEĞİ GEÇEN VE KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Kızılay Silifke Şube Başkanı Mustafa Beceren, “Bu marketimizde para geçmiyor. Hayırsever vatandaşlarımızın iyiliği ve cömertliği . Dili, dini, cinsiyeti, kimliği ve kişiliği ne olursa olsun her vatandaşımız bizim için değerlidir. Yaptığımız bütün hizmetlerimiz onlar içindir. Elbette bu yardımlarımız yeterli değildir fakat sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlara ihtiyacı kalmayana yeterli olmayacaktır.”

Ayakkabı, gelinlik, çocuk kıyafetleri ve birçok ürün reyonundan oluşan marketten aynı zamanda ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere; buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, çekyat, halı, soba, battaniye, masa, sandalye, gıda kolisi gibi yardımlarda devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA