SON DAKİKA

Haber Silifke-Silifke Haberleri

ATM Kartı Geri Vermezse Ne Yapmam Gerekiyor?

ATM Kartı Geri Vermezse Ne Yapmam Gerekiyor?
Bu haber 17 Aralık 2017 - 17:45 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Banka hesap kontrolü, nakit para çekmek, para yatırmak, hesabından alım satım yapmak, para transferi gibi birçok bankacılık işlemini bankaya gitmeden kendi kendimize halletmemizi sağlayan ATM’ler işimizi kolaylaştırır ve hızlandırır. Bir sürü işlemi elimizin altındaki ATM ile halletmek güzeldir ancak sıkça karşılaşılan sorunlardan biri kredi kartı ya da banka kartının ATM’de kalmasıdır.

Kart Neden ATM’de Kalır?

Bu durum ATM’nin donukluk yapması, elektrik kesintisi, iletişim ağlarının bir anda devre dışı kalması, cihazın birden hizmet veremez hale gelmesi, kart şifresinin üst üste yanlış tuşlanması, kartın manyetiğinin bozuk olması, kötü niyetli insanların ATM’den kartı alabilmek için düzenek kurması, bankanın herhangi bir sebeple karta bloke koymuş olması ve işlem esnasında bir anda işlem yapılamıyor uyarısı vermesi gibi nedenlerle oluşabilir.

​​​​​​Ayrıca kartınızla uzun süre işlem yapmadıysanız banka güvenlik nedeniyle kartınıza el koyabilir. Çeşitli nedenlerle kartınız ATM’de kalmış olabilir. Nedeni merak ederken süre kaybetmek başka kayıplara yol açabilir. O yüzden kartı çıkaramadığınız an geç kalmadan gerekenleri yapmalısınız.

Kartınızı ATM’den Geri Alamıyorsanız Ne Yapmanız Gerekir?

Kartınız ATM’de kaldı ve tuşlara bastınız, makineyi yumrukladınız, sinirlendiniz ve etrafınıza bakınıp ne yapacağım diye kalakaldınız. Maalesef bunlar kartınızı almanızı sağlamaz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden bankaya ulaşmanız gerekir. Banka görevlilerine durumu bildirdikten sonra kartınız en yakın şubeye gönderilir ve siz de şubeye giderek kartınızı on gün içinde teslim alabilirsiniz.

Kartın güvenliği nedeniyle kartınız iptal edilebilir. Kartınızın durumuyla ilgili banka size gerekli bilgiyi verecektir. Bankalar güvenlik açısından gerekli önlemleri alsa da müşterilerin çağrı merkezini arayarak veya bankaya giderek durumu derhal yetkililere bildirmesi önemlidir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA