SON DAKİKA

Haber Silifke-Silifke Haberleri

Büyükşehir Belediyesi Engelliler İçin İmkânlarını Seferber Ediyor

Büyükşehir Belediyesi Engelliler İçin İmkânlarını Seferber Ediyor
Bu haber 22 Aralık 2017 - 17:41 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Engelliler İçin İmkânlarını Seferber Ediyor

Büyükşehir Belediyesi ’de yaşayan engelli vatandaşların verilen hizmetlerden eşit yararlanabilmesi için tüm imkânlarını seferber ediyor.

Mersin hedefine her geçen gün bir adım daha yaklaşan hayata geçirdiği ‘Görüntülü Destek Hattı’ ile işitme engelli vatandaşların sesi oluyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projesi sayesinde İşitme engelli bireyler, kamu kurum ve kuruluşlarında iş ve işlemlerini takip ederken kendilerini ifade etmekte zorlandıkları noktada görüntülü destek hattını arayıp yardım alabilecekler.

Kamu kurumlarında işi olan engellilerin ihtiyaç duymaları halinde, karşısındaki kamu görevlisi ile iletişim kurma konusunda sıkıntı yaşadığında 0553 360 27 03 numaralı hattı görüntülü olarak arayabilecek ve Engelliler Dairesi Başkanlığı’nda görevli işaret dili konusunda eğitimli personel tarafından kendisine iletişim desteği sağlanacak. İşaret dili ile işitme engelli bireyin sorunu öğrenilip karşı taraftaki görevliye sesli olarak iletilecek. Görevlinin söyledikleri ise işaret dili kullanılarak işitme engelli bireye aktarılarak iletişim desteği sağlanacak.

Bu hizmet sayesinde işitme engelli bireylerin kamu kurumlarındaki işlemleri çok daha hızlı, doğru ve sorunsuz bir şekilde halledilirken, işitme engellilerin işlemlerini yapan kamu görevlisinin de işini son derece kolaylaştıracak. Görüntülü Destek Hattı sayesinde Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara bir telefon kadar yakın olacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA