SON DAKİKA

Haber Silifke-Silifke Haberleri

Garanti Bankası Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
Bu haber 20 Aralık 2017 - 18:39 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Kredi kartı kullanmayan insan sayı bir elin parmaklarını geçmiyor. Kredi kartı resmi olarak bir gereksinim haline geldi. Bugün sizlere Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası üzerinden borçlarınızı nasıl sorgulayabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Garanti Bankası Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Bunun içi iki yolumuz var. Bunların ilki ile başlayalım.

İnternet Bankacılığı

Son zamanların en popüler sistemlerinden biri olan ” İnternet Bankacılığı ” finansal işlemleri gerçekten çok kolaylaştırıyor. İnternet bankacılığı henüz piyasada yok iken şuan bir saniyede halledebileceğimiz işler çok daha teferruatlı hale geliyordu. Neyse ki birilerinin aklına gelmiş bu müthiş fikir. Her bankanın sahip olduğu gibi Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın da internet bankacılığı sistemi bulunmaktadır. Eğer yoğun bir şekilde kredi kartı kullanımınız var ise internet bankacılığı aracılığı ile bu kullanımlarınızı takip etme şansına sahipsiniz. Sadece yapmanız gereken herhangi bir Garanti Bankası şubesine gidip internet bankacılığını aktif edilmesini talep etmeniz gerekmektedir. Bu sistemi kullanmayı talep ettiğiniz zaman sadece borç sorgulama imkânına sahip olmayacaksınız, çok daha fazlasını barındırıyor bu müthiş sistem.

Anında Bilgi Servisi

Garanti Bankası’nın bizleri sunmuş olduğu bu sistem ise daha çok eski alışkanlıklarını kaybetmemiş olanlar için. Dediğim gibi eski alışkanlıklar yani mesaj sistemi üzerine kurulu bir sistemdir bu sistem. Garanti Bankası’nın büyülü numarası olan 3340 bu sistemde başrolü oynuyor. 2 şekilde ayrı ayrı bilgi sağlayabiliyorsunuz bu sistem üzerinden. İlk olarak yapmanız gerek telefonunuzun mesaj bölümünü açıp ”bilgi” yazıp kredi kartınızın son 4 hanesi ile birlikte ”3340” olan numaraya göndermek. Bu bize; mevut birikmiş bonusu, mevcut kullanılabilir limiti, dönem içi harcama tutarını ve gelecek ekstre hesap kesim tarihi ile ilgili bilgiler vermektedir. İkinci kısım ise, aynı işlemi sadece ”bilgi” yazmak yerine ”ekstre” yazarak gerçekleştireceğiz. Bu ise bizlere; ekstre borç bilgisi, minimum ödeme tutarı, son ödeme tarihi ve kalan borç hakkında bilgiler verir. Dediğim gibi günümüzde bu sistemler işimizi çok fazla kolaylaştırıyor.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA