SON DAKİKA

Silifke Haberleri

TARSUS’TAN REYHANLI’YA YARDIM ELİ

TARSUS’TAN REYHANLI’YA YARDIM ELİ
Bu haber 04 Şubat 2018 - 21:18 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Afrin Zeytin Dalı operasyonun zorlu sürecinde Türkiye kenetlenmeye, dosta güven, düşmana korku salmaya devam ediyor. Bunun en örneklerinden bir tanesi de Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin Afrin bölgesine teröristler tarafından atılan roketli saldırıda zarar gören araçların camlarını Tarsus’un karşılamasıdır.

Tarsus Belediyesi ile Solar Glass Oto Camları firması Reyhanlı’ zarar gören bütün araç camlarını yapacaklarını bildirdi.

Tarsus’tan Reyhanlı’ya giden heyet, araçlarda hasar tespiti yaptı. Heyette Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek, Zabıta Müdürü Ramazan Gözener, SolarGlass Oto Camları Genel Müdürü Ayhan Serinrüzgar, Müdür Yardımcısı İlhan Öztürk,  Reyhanlı’da Kaymakam Fatih Çobanoğlu’na, Belediye Başkanı Şanverdi ve Emniyet Müdürü Nadir Örten’i ziyaret ettiler.

Heyet, ziyaretlerinde Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ın geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaretten sonra zarar gören araçlarda tespit çalışması yapan Tarsus heyeti, bundan sonra olacak saldırıda da zarar gören araçların camlarını yapacaklarını belirttiler.

Birlik içinde zorlu atlatacaklarını belirten Belediye Başkan Vekili Ali Şimşek, “Tarsus Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda Reyhanlı’ya geldik. Burada patlayan bombalardan dolayı camları kırılan, zarar gören araçlarla ve buradaki vatandaşlarımızla Belediye Başkanımızın geçmiş olsun dileklerini ve talimatları doğrultusunda ne yapabileceğimiz konusunda Sayın Kaymakamımızla ve Belediye Başkanımızla görüştük ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Sonra da camları kırılan araçlarla Tarsusumuzda bulunan bir cam firması yetkilileriyle birlikte geldik ve araçların üzerindeki kırılan camların tespitini yaptık. En kısa sürede bu camların değiştirileceğini taahhüt ettiler.

Bu günlerde birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini bilerek,  burada en azından maddi ve manevi destek vermek üzere biz buraya geldik. Vatandaşlarımıza destek olmak gayesiyle buradayız.

Belediye Başkanımız ‘yerinde tespitleri yapın’ dedi. Geldik görüştük,  Belediye Başkanımızın geçmiş olsun dileklerini ileterek  tespitleri yaptık” dedi.

Zabıta Müdürü Ramazan Gözener ise, “Belediye Başkanımız Şevket Can önderliğinde birkaç gün önce Reyhanlı’ya yapılan bombalı saldırı sonucunda Reyhanlı ve Reyhanlı halkı neler yapabileceğimizle ilgili bazı görüşmeler yaptık. Reyhanlı Kaymakamı, Reyhanlı Belediye Başkanı ve Reyhanlı Emniyet Müdürünü ziyaret edip Belediye Başkanımızın dileklerini ve herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını ve yardıma hazır olduğumuzu ilettik.

Neticede bu günlerde ülkemizde birlik ve beraberliğin en yoğun hissedilmesi ve birlikteliğin en had safhada olması gerektiği günler. Biz bu açıdan Tarsus Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmak için buradayız” ifadesini kullandı.

SolarGlass Oto Camları Genel Müdürü Ayhan Serinrüzgar, hasarları en kısa sürede karşılayacaklarını söyledi.

Serinrüzgar, “Hatay’a bağlı Reyhanlı ilçemizi ziyaret . Öncelikle Kaymakamımızı ve Belediye Başkanımızı ziyaret . Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Maddi açıdan araçlara yapılan zararları karşılamak için buradayız. Solar Glass otocam firmasıyız. Camları kırılan araçların tatbikatını yapıp kırılan camları belirledik. En kısa sürede tüm hasarları karşılayacağız. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini vurguladık. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Heyet zarar gören araçları tek tek tespit etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA