SON DAKİKA

Haber Silifke-Silifke Haberleri

Yeni Güncellemelerin Kolaylıkları

Yeni Güncellemelerin Kolaylıkları
Bu haber 16 Aralık 2017 - 23:17 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

Her yeni sürüm çıktığında beraberinde yeni özellikler getiriyor. Yeni güncellemeler ile kullanıcılara belirli kolaylıklar sağlıyor. Bazen birden çok dokunuşla yaptığımız işleri bu özellikler sayesinde tek dokunuşa kadar indiriyor. Dakikalarca uğraşmak gerekmiyor. Yenilen tema ne kadar alışık olduğumuz düzeni değiştirse de kısa sürede öğreniyoruz. Eminim ki çok kişi ne gerek vardı? Diye söylense de zamanla kolaylıklara uyum sağlıyor. Sizler kullandığınız telefona ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bugünde Android 7.0 Nougat güncellemesi ile kolaylık sağlayan bir konuya değineceğiz.

Android 7.0 Nougat Pil Ayarlarına Hızlıca Nasıl Ulaşılır?

Bugünde sizlere Android 7.0 Nougat güncellemesi ile ayarlara girmeden pil ile ilgili bilgilere nasıl ulaşır onu anlatacağım. Aslında hepiniz bu kadar kolay mıydı? Diyecek. İlk olarak tuş kilidinin​​​ açtıktan sonra elinizi yukarıdan aşağıya doğru çekmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan bildirim çubuğunu tekrar aşağı çekerek daha ayrıntılı göreceksiniz. Gördüğünüz pil logosuna tıklayınız. Karşınıza pilin yüzde kaç kaldığı, zamanla ne kadar düşüş yaşadığını ve hangi zaman aralığında ne kadar pil tükettiğinizi göreceksiniz. Bataryanız çok mu azaldı? Belki devamını öğrenmeye yetmeyecek öyle ise hemen önünüzdeki pil tasarrufunu aktif etmeniz gerekecek. Bu özelliği aktif ettiğinizde ekranda belirli başlı renk değişmeleri olacak sebebi ise güç tüketimini azalttığından kaynaklanıyor.

Daha Fazla Bilgiye İhtiyacınız Mı Var?

Bana daha ayrıntılı bilgi lazım çabucak bitiyor diyorsanız “Diğer Ayarlar” a tıklayarak uygulamaların pil tüketimine ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir uygulama çok fazla pil tüketiyor ise üzerine tıklayarak “Durmaya Zorla” butonuna basarak durmasını sağlayabilirsiniz. Alışılmadık kullanım varsa “Bildir” tuşuna basarak sorunu yazıp gönderebilirsiniz. İşte bu kadar basit dakikalarca uğraşacağınız işlemeleri son güncellemeler yardımı ile kolayca yapıyoruz.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA