SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Bakan Mustafa Varank Otomotiv Fabrikasını Ziyaret Etti

Bakan Mustafa Varank Otomotiv Fabrikasını Ziyaret Etti
Bu haber 28 Aralık 2018 - 2:17 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek, toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş.’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Bakan Varank’a incelemeleri sırasında Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra 65.Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, 60.Dönem Devlet Bakanı ve 23.Dönem Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen ile il protokolü üyeleri de eşlik etti.
Tarsus ilçesinde 80 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren tesiste, incelemelerde bulunan Bakan Varank, burada tesisin üretim faaliyetleri ve işleyişi hakkında şirketin yönetim kurulu başkanı Kaan Saltık’tan bilgi alarak işçilerle bir süre sohbet etti.
Araç üst yapısı ve montaj işlerinin yanı sıra, savunma sanayinde kullanılmak üzere taktik tekerlekli araçlara sivil ve askeri projeler dahilinde üst yapı üretiminin de gerçekleştirildiği tesiste, yüzde 70’i yerli üretim ve 8×8 özelliğine sahip, “Derman” adındaki zırhlı askeri lojistik destek aracı kullanan Bakan Varank, burada yaptığı açıklamada, aracı test ettiğini belirterek, “Performansı çok iyi bir araç. Direksiyonu çok hafifti, aynı zamanda 16 ton da yük taşıyordu. Bu yükle beraber aracı kullanmış olduk. Bu, Ar-Ge projesi sonrası ortaya çıkmış bir ürün. İnşallah ülkemizde böyle Ar-Ge projelerini biz de TÜBİTAK olarak diğer kurumlarımızla destekliyoruz. Savunma sanayi için geliştirilmiş bir araç, yakında yurt dışında testlere gidecek. Bu tip teknolojilerle hem savunma sanayimizi hem de diğer sanayi kollarımızı desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA