SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Başkan Turgut, Giritlilerle Dernek binasında buluştu

Başkan Turgut, Giritlilerle Dernek binasında buluştu
Bu haber 02 Mart 2019 - 10:00 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Dernek üyelerinin kahve günü buluşmasına katılan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Giritlilerin yoğun olarak bulunduğu Mukaddem Mahallesi’ne de yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında bilgiler verdi.

“BAŞKANIMIZA HİZMETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başkan Turgut’un her zaman yanlarında olduğunu ve kendilerine destek verdiğini ifade ederek hoş geldin konuşması yapan Giritliler Derneği Başkanı Salih Oğuz, “Başkanımıza derneğimizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisi her zaman bizlerle beraber ve bizlerin yanında oldu. Bir sıkıntımızda ve talebimizde bizleri hiçbir zaman geri çevirmedi. Halkıyla, dernekleriyle, odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir bütün halinde istişare ortamında çalışmaya gayret gösterdi. Söz konusu Silifke’yse gerisi teferruattır diyerek, ilçemiz için gecesini gündüzüne katan başkanımızı yürekten kutluyor, hizmetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Giritli üyeleriyle sohbet ederek onların taleplerini ve sıkıntılarını dinleyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi.

“SİLİFKE GİRİTLİLERİ İLÇEMİZE AYRI BİR GÜZELLİK KATIYOR”

Başkan Turgut, “Giritliler Derneği yöneticilerini, üyelerini ve bu derneğin bütün etkinliklerinde bir araya gelen vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Güzel bir kaynaşma ve dayanışma içerisinde sosyal etkinlikler düzenliyorlar. Giritli kültürü ve Giritli insanımız ilçemize her zaman nezaket ile güzellik katmıştır. Bu açıdan Giritli kültürünün korunması ve gelecek nesillere taşınması da son derece önemli bir çalışma olacaktır. Giritliler gerçekten çok keyifli ve güler yüzlü insanlar. Giritli kültürünü ayakta tutmamız lazım. Bir şehir olabilmenin en önemli kriteri, bu kültürel dinamikleri yaşatabilmek ve geleceğe taşıyabilmektir. Yaşattığınız takdirde de o kültürü geleceğe taşıyabiliyorsunuz. Belediye olarak derneğimizin her zaman yanındayız” dedi.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA