SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Başkan Turgut’a Sayağzı Mahallesi’nde coşkulu karşılama

Başkan Turgut’a Sayağzı Mahallesi’nde coşkulu karşılama
Bu haber 18 Şubat 2019 - 11:59 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Sayağzı Mahallesi Hacı Bektaş Veli Parkı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyerek, 5 yıllık görev zarfında yaptığı ve ikinci dönemde yapacak olduğu hizmetleri anlattı.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, coşkulu kalabalığa seslenerek, ‘Bizleri samimiyetle ve coşkuyla karşıladığınız için teşekkür ederiz. Bu birlik ve beraberliğimizle tüm zorlukların üstesinden geliriz’ dedi. Belediye Başkanı ve CHP’nin Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut’a CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur, Sayağzı Mahallesi Muhtarı Mehmet Gezeravcı ve Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti.

‘SİLİFKE’NİN BİR 15 YIL DAHA GERİYE GİTMESİNE İZİN VERMEYELİM’

Vatandaşların taleplerini ve sıkıntılarını dinleyerek yerinde not alan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Bu güzel şehrimizin artık kaybetmeye ve geriye gitmeye tahammülü yok. Gelin hep birlikte Büyükşehir Belediyesini de alarak, kentimizi güzelleştirmeye ve değiştirmeye devam edelim.

Silifke’yi daha yaşanılır bir ilçe haline getirmek için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışması gerekiyor. İlçemiz alan olarak geniş bir konuma sahip. Yeni yasayla birlikte Büyükşehir ve ilçe belediyesinin ayrı ayrı görevleri var. Silifke Belediyesi olarak üzerimize düşen bir görevi ve sorumluluğu tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde muhtarlarımız, esnafımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla fikir alışverişinde bulunuyor, onların talep ve sıkıntılarına çözümler üretiyoruz.

Görev yaptığımız 5 yıllık süre zarfında birçok eksiğimizi tamamladık. Tamamlamakta olduğumuz çalışmalarda var. Atatürk Köprüsü, Lütfi Vural Sanat Merkezi, Çarşı Camii, Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi, Sayağzı Mesire Alanı, Demokrasi Parkı, Halk Ekmek, Sosyal Market, İhtiyaç Sahibi Ailelere Odun Yardımı, Yaşlı ve Engellilere Yönelik Evde Bakım Hizmeti, Engelli ve Yaşlı Hastane Transfer Aracı, Gezici Sağlık Aracı, Kadın El Emeği Pazarı, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kale Seyir Terası, Bisiklet ve Yürüme Yolu, Çamlık Mesire Alanı, Kültür Evi Restorasyonu, Taşucu Kapalı Pazar Yeri, Gazi Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Canlı Hayvan Pazar Yeri, Sayağzı Gündüz Bakım Evi, Sayağzı Mahallesi Cem Evi gibi birçok yatırım ve hizmetler sadece belli başlı hizmetlerimiz.  Silifke Belediyesi olarak halkımızın desteğiyle var gücümüzle çalışmaya, ikinci dönemde de daha fazla hizmet yapmaya devam edeceğiz. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya hazırız. Silifke Belediyesi olarak sizlerin talep ve sıkıntısı olduğunda çözüm için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Katkılarınızdan ve desteklerinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum’ dedi.

İLÇE BAŞKANI CEMİL SUNGUR, ‘BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYALIM’

Silifke’nin emeğin, Cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesi olduğunu ve bu bilinçle daha çok çalışmaya devam edeceklerini söyleyen CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur, “Nazım’ın dediği gibi ‘En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız.’ O güzel günleri çok çalışarak hep birlikte yaşayacağız. Silifke’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi yapacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz ’dedi.

 

 

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA