SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Başkan Turgut’tan Eğitim-İş Sen’e ziyaret

Başkan Turgut’tan Eğitim-İş Sen’e ziyaret
Bu haber 10 Mart 2019 - 10:00 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Başkan Turgut’tan Eğitim-İş Sen’e ziyaret

Silifke Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, Eğitim-İş Sendikası Temsilciliğini ziyaret ederek, sendika temsilcisi Ahmet Yılmaz ve beraberindeki sendika üyeleriyle bir araya geldi.

En büyük desteğin eğitime yapılması gerektiği ilkesi ile hareket eden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, belediyenin kent merkezi ve kırsal mahallelerde yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Sendika üyelerinin talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Turgut, karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak, “Eğitim, Türkiye’nin en büyük sorunudur. Öğretmenlerimiz bugün zor koşullarda ve büyük bir baskı altında görevlerini yapmaktadırlar. Eğitime ve öğretmenlere daha fazla değer ve önem verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Silifke Belediyesi olarak imkânlarımız dâhilinde okullarımıza, eğitim yuvalarımıza her türlü desteği veriyoruz, vermeye de hazırız. İnanıyorum ki işbirliği içerisinde birçok sorunun üstesinden gelebilir ve sorunlarımızı kendimiz çözebiliriz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek, bu anlayışa tüm Türkiye’nin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Tüm gayretimizle sadelik, olgunluk ve birlik içerisinde hareket ederek, sendika üyelerimizin, eğitim ve bilim emekçilerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“BAŞKANIMIZA ZİYARETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sendika Temsilcisi Ahmet Yılmaz; “Başkanımıza sendikamızı ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Belediyecilik çok geniş bir açılımdır. Eğitim açısından da kurumlarımızın ve temsilciliklerimizin belediyenin katkılarına ihtiyacı vardır. Şu ana kadar çok iyi bir iletişim içerisinde olduk. Bu bizleri mutlu ediyor. Umarım böyle de devam eder. Tabi ki belediyemizin görev alanı genişledi ve büyükşehir yasasıyla 14 mahalleden 88 mahalleye kavuştu. Fakat bütün bunlara rağmen belediyemizin kendi imkânlarıyla yaptığı hizmetlerden memnunuz ve takdirle karşılıyoruz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederken, hizmetlerinde başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA