SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Başkan Turgut’tan, sabahın erken saatlerinde esnaf ziyareti

Başkan Turgut’tan, sabahın erken saatlerinde esnaf ziyareti
Bu haber 17 Mart 2019 - 10:00 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Silifke Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, sabahın erken saatlerinde başladığı esnaf ziyaretlerini hız kesmeden sürdürürken, ziyaret ettiği bir kahvede sıcak soba başında vatandaşlar ile sohbet etti.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Üretimden tüketime giden bu yolda alnının teriyle çalışan tüm esnaflarımıza hayırlı işler bol kazançlar diliyorum’ dedi.

Değişik mahalle ve caddelerdeki esnafları ziyaret etmeyi sürdüren Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Anıt Meydanı ve Otogar civarında esnaf ve vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Halkının talep ve sıkıntılarını not alarak anında çözüm üreten Başkan Turgut, genç yaşlı herkesle tokalaşıp talepleri ve sıkıntıları dinledi.

İlçenin gelişmesinde esnafların önemli rol üstlendiğini belirten Başkan Turgut, “İlçemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yerinde, sokak sokak gezerek vatandaşlarımızla birlikte istişare yaparak denetliyoruz. Mahalle sakinlerimizin, esnaflarımızın ve her kesimden vatandaşımızın taleplerini dinleyerek, gerekli birimlere yönlendirmesini yapıp çözümü için yardımcı oluyoruz. Her zaman hizmet için ve halkımızın rahatlığı için çalışacağız. Zaten her hafta Salı günleri düzenlediğimiz halk günlerimizde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Halk günü dışında görüşmek isteyen kişilere her zaman kapımız açık. İşinden, gücünden ve rahatsızlığından dolayı belediyeye kadar gelemeyen vatandaşlarımızda var. Bizde onların ayağına kadar gidiyor, taleplerini, fikirlerini ve sıkıntılarını dinliyoruz. Halkın sıkıntısını, isteğini bilmeden anlamadan bu şehre hizmet edemeyiz. Bu bölgede yaşayan insanların neye ihtiyacı varsa o konuda çalışmalarımızı yapıyor ve halkımıza sunuyoruz" dedi.

Kahvehanesinden, manavına, berberinden, lokantasına kadar bütün esnafa uğrayarak herkesle birebir görüşen Turgut, “Silifke’miz o kadar hızlı değişiyor ve büyüyor ki buna hep birlikte şahit oluyoruz. Esnafımız, işverenimiz, yatırımcımız artık Silifke’mizi tercih ediyor. Yaptığımız hizmetleri esnafımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Daha modern ve yaşanabilir bir şehirde yaşamak adına ortak akıl anlayışıyla hareket ederek, hizmetin en iyisine layık olan ilçemize hep birlikte katkı sunuyoruz. Ziyaretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA