SON DAKİKA

Haber Silifke

Bebeklerde Göz Yaşarmasının 6 Sebebi

Bebeklerde Göz Yaşarmasının 6 Sebebi
Bu haber 06 Kasım 2018 - 20:13 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

Bebeklerde ve çocuklarda oluşan göz yaşarmasının bazen nedensiz olabilirken bazen de ciddi bir hastalık belirtisi olabiliyor. Bebeklerde göz yaşarması birçok nedenlerden meydana gelebilir.

  1. Gözyaşı Kanalı Tıkalı Olabilir

Bebeğinizin gözlerinde yaşarma meydana geliyorsa bu durum muhtemelen göz yaşı kanalının tıkanık olmasından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kanal tamamen tıkalı ise ilaç ile tedavi yetersiz kalabilir. Uzmanlar böyle durumlarda masaj uygulaması denemektedirler.

2.Göz Tansiyonu Olabilir

Bebeklerde doğuştan göz tansiyonu yüksek olması durumu da göz yaşarmasının sebeplerinden biridir. Glikom yani göz tansiyonu, göz içi basıncının sıklıkla yükselmesi ve görme sinirini tahrip etmesi ile oluşur. Ve ilaç tedavisi ile geçirilebilir.

3.Göz İltihabı Olabilir

Genellikle çok sık rastlanan göz iltihabı bebeklerde göz yaşına neden olabiliyor. Konjonktivit denen iltihap bebeğin gözünde çapak, kızarıklıkta yapar. Bebeklerde göz iltihabı, bakterilerden, mantardan, birtakım alerjik reaksiyonlardan ve virüsten meydana gelebilir. Uzman çocuk Doktorunun vereceği antibiyotik ile göz iltihabı tedavi edilir.

  1. Kornea Rahatsızlıkları Bebeklerde Göz Yaşına Neden Olur

Korneanın mikrobik hastalıkları çizikler veya yabancı cisimler göz kaçtığında, bebeklerde göz yaşarmasına neden olur. Bebeğin kornea dokusunda oluşan enfeksiyon zedelenme veya yabancı bir cismin olduğunun işareti olabilir.

  1. Blefarit Yani Göz Kapağı Enfeksiyonu Olabilir

Blefarit göz iltihabının başka bir türüdür. Genellikle bakteriyel enfeksiyon veya göz kapağı yağının çok üretilmesinden dolayı ortaya çıkar. Kendi kendine geçebildiği gibi sık, sık tekrarlayarak kronikleşebilir. Ancak Doktorunuzun önereceği antibiyotik ile tedavisi mümkündür.

  1. Bazen Göz Sulanması Çok Basit Bir Nedene Bağlı Olarak Da Gelişebilir

Yeni doğan bebekler oldukça hassas oldukları için soğuktan ve sıcaktan korunmaları önemlidir. Özellikle bebekler yıkandıktan hemen sonra kafaları ıslak kaldığında gözlerinde yaşlanma meydana gelir. Eğer sürekli bir yaşlanma değilse çok önem arz etmez. Ancak bebeği yıkadıktan sonra başını kurulamak ve mümkünse özellikle kış aylarında bir süre başının kapalı kalması daha sağlıklı olur.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER