SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Bebekleri Banyo Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Bebekleri Banyo Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?
Bu haber 12 Ocak 2019 - 2:15 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Yeni doğan bebeklerin ciltlerinin hassas oluşu nedeni ile hem banyo yaptırılırken dikkat edilmeli ve ciltleri özenle temizlenmelidir. Bebeklerin banyo yaptırılmaları, cilt sağlığı ve onların rahat hijyenik olarak hayatlarını sürdürebilmeleri için önemli bir uygulamadır.

Bebeklerin Banyo Yapımında Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Temizliğinden emin olunan bir bebek küveti, oldukça ince olan bir kaç tane havlu, yumuşak ve narin bir yıkama süngeri veya bez, bebek cildi ve saçına uygun bebek şampuan veya sabunu, temiz yumuşak bir havlu ve temiz giysiler.

Bebekleri Banyo Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeklerin banyo yaptırılması bebeklerin için gerekli ve bebeklerin ebeveynleriyle keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak bir durumdur. Bu uygulamayı yaparken dikkat edilmesi bazı durumlar vardır. Bebekleri her hangi bir süre zarfı içinde bile olsa yalnız bırakmamak gerekir. Bebek kendini bebek küvetinde kaydırma sonucu bir kazaya neden olabilir ve boğulabilir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için bebeğin banyo yaptırılmadan önce bütün eksiklerinin hazır olunduğundan emin olunmalı, eksik bir şey var ise bebeği de havlu yardımıyla o ihtiyacı karşılarken ebeveyn kendi yanında götürmelidir. Bebeğin banyo yapılırken bulunduğu ortamın veya odanın kapısının kapalı olmasına dikkat edilmeli aksi taktirde herhangi bir esinti sonucu cildi ve bünyesinin direncinin az olması nedeniyle üşütebilir ve hastalanabilir.

Banyo yapılan odanın sıcaklığı ve suyun sıcaklığı konusunda dikkat edilmesi oda sıcaklığının ortalama 22 ile 25 derece arasında olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bebeğin banyo yaptırılacağı suyun derecesi ise 36 ile 38 derece arasında olmasına dikkat edilmeli üzeri veya altı derecelerde bu uygulamanın yapılmaması gerekmektedir. Bu gibi durumların dışında bebeklerin banyo yaptırılması bebeklerin sağlıkları açısından olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA