SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

‘Daha yaşanılır bir Silifke için birlikteyiz’

‘Daha yaşanılır bir Silifke için birlikteyiz’
Bu haber 24 Şubat 2019 - 12:49 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer’in katılımıyla Muhtarlar, Ziraat Mühendisleri ve Veterinerlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Seçim çalışmalarını Silifke ilçesinde sürdüren CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Silifke Belediyesi tarafından Göksu Otel’de düzenlenen kahvaltıya katıldı. Muhtarlar, Ziraat Mühendisleri ve Veterinerlerin de katıldığı kahvaltıda konuşan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Bu kente hizmetlerimiz emin adımlarla devam edecek. Silifke’mizi ortak akıl ile yönettik, yönetmeye devam edeceğiz” dedi.

‘MUHTARLARIMIZLA BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, 5 yıl içerisinde yaptığı ve ikinci dönemde yapacak olduğu hizmetleri anlatarak, muhtarlar, ziraat mühendisleri ve veterinerle ile fikir alış verişinde bulundu. Turgut, sivil toplum kuruluşlarının Silifke Belediyesi ile ortak çalışmalarından örnekler vererek, işbirliği ve dayanışma içerisinde hizmet ve yatırım gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Karşılıklı sohbet ederek belediye hizmetleriyle ilgili fikir alış verişinde bulunan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Silifke’yi daha yaşanılır bir ilçe haline getirmek için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışması gerekiyor. İlçemiz alan olarak geniş bir konuma sahip. Yeni yasayla birlikte Büyükşehir ve ilçe belediyesinin ayrı ayrı görevleri var. Silifke Belediyesi olarak üzerimize düşen bir görevi ve sorumluluğu tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde muhtarlarımız, esnafımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla fikir alışverişinde bulunuyor, onların talep ve sıkıntılarına çözümler üretiyoruz.

Görev yaptığımız 5 yıllık süre zarfında birçok eksiğimizi tamamladık. Tamamlamakta olduğumuz çalışmalarda var. Silifke Belediyesi olarak halkımızın desteğiyle var gücümüzle çalışmaya, ikinci dönemde de daha fazla hizmet yapmaya devam edeceğiz. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya hazırız. Silifke Belediyesi olarak sizlerin talep ve sıkıntısı olduğunda çözüm için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Katkılarınızdan ve desteklerinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum’ dedi.

VAHAP SEÇER, ‘SİLİFKE’DE MUSTAFA, MERSİN’DE VAHAP SİZLERE HİZMET ETMEYE GELİYOR’

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer,  “Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ikinci dönemine gidecek. 5 yıl önemli hizmetler yaptı. İkinci 5 yıl daha güçlü olacak. Çünkü Vahap Seçer geliyor. Ağaç dallarıyla gürlermiş. Biz 100 yıllık bir çınarız, Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Köklerimiz derinlerde. Kuvva-i Milliye’de. Bize yakışanı yapacağız. 31 Mart’ta bahara ulaşacağız” diye konuştu.

Silifke’nin Mersin’in ve Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Vahap Seçer, “Silifke’ye ilişkin önemli projelerimiz var. Büyükşehir desteğiyle önemli hizmetler vereceğiz. Altyapıyla ilgili sorunları var. Arıtma ile ilgili sorunları var. Tüm sahil kesimi için arıtma tesisleri projesi yapacağız, Silifke de bunlardan biri. Kent meydanı yapacağız. Kent meydanının olduğu yere gençlerimiz için bir merkez yapacağız. Gelsinler kitap okusunlar, internete girsinler, çaylarını kahvelerini içsinler, keklerini yesinler. Silifke’nin yeni bir otogara da ihtiyacı var. Söz veriyorum bu projeleri belediye başkanı olduğumda gerçekleştireceğim. Sizlerin desteği ile Mersin ve ilçelerine bambaşka yenilikler kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Göksu Otel’de gerçekleştirilen kahvaltının ardından CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer ve Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut Menderes Caddesi üzerinde esnaf gezisi yaptı.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA