SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut Ziyaretlerine Devam Ediyor

CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut Ziyaretlerine Devam Ediyor
Bu haber 29 Ocak 2019 - 20:47 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

(Silifke Haberler)Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Silifke Belediye Başkanı ve CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, parti yönetimiyle birlikte kentte görev yapan basın mensuplarını ve esnafları ziyaret etti.

30 Mart yerel seçimlerinde güzel bir sonuçla birlikte, şehrin değerlerine sahip çıkarak, hizmetlerini sürdüreceklerini ifade eden Başkan Mustafa Turgut, ‘Birlik ve beraberlik içerisinde kaldığımız yerden hizmetlerimize ve projelerimize devam edeceğiz. Halkımızın güvenini ve desteğini bugüne kadar boşa çıkarmadık. Gücümüzün yettiğince ve imkânlarımız ölçüsünde kentimize kazandırdığımız yatırımlar ve hizmetler ortada… Takdir vatandaşlarımızındır’ dedi.

Vatandaşlar ise, Başkan Turgut’a yerel seçimde destek vereceklerini söyledi. Bir vatandaş, “Yaptığınız hizmetleri yakinen biliyoruz. Yeni dönemde de sizin görevde olmanızı istiyoruz. Desteğimiz sizinle” ifadelerini kullandı.

‘CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut “Silifke’yi Hakettiği Yere Taşıyacağız”

Basın mensuplarını ve ziyaret ettiği esnafları her fırsatta bilgilendiren Başkan Mustafa Turgut, ‘Bundan 5 yıl önce, sizlerin güveni ve onayıyla Silifke’mize hizmet etme onuruna eriştik. O gün bu gündür, üstlendiğimiz sorumluluğun bilincinde olarak, sizlerle el ele ve büyük bir heyecanla bu eşsiz kenti hak ettiği yere taşımak için çalışıyoruz.

Silifke gerçekten eşsiz bir şehir. Farklı kültürlerin izlerini taşıyan köklü tarihi, bereketli toprakları, doğası ve en önemlisi insan yapısıyla eşsiz… Ben ve ekibim, göreve geldiğimiz günden beri Silifkeli olmanın gururunu yüreğimizde taşıyarak, Silifke’yi nasıl daha gelişmiş, daha huzurlu, daha güvenli ve daha yaşanılabilir, çağdaş bir kent yapabiliriz, Silifke’yi hak ettiği yere nasıl taşıyabiliriz diye çalışıyor, bu emelle yaşıyoruz.

İnsanımız hava kararsa da güven içinde sokaklarda dolaşabilsin, Silifke 24 saat yaşayan bir şehir olsun istiyoruz. O yüzden şehrimizi aydınlatıyoruz. Kadınlarımızın ekonomik özgürlüğü olsun istiyoruz, o yüzden onlar işe gittiğinde huzur içinde çocuklarını bırakabilecekleri Belediye Kreşleri yapıyoruz.

Çocuklarımız okumak için Silifke’ye geldiklerinde sıcacık bir yuvaları olsun istiyoruz. O yüzden orta öğretim ve lise öğrencilerimiz için yurtlar yapmayı planlıyoruz. Kentimiz kültür ve sanat şehri olsun istiyoruz, o yüzden 365 gün kültür ve sanatsal faaliyetleri yapıyor ve destekliyoruz’

‘BÜYÜK GÖKSU PROJESİ HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ’

‘Ender bulunan bir müzik kültürüne sahip şehrimizden eğitimli müzisyenler çıksın istiyoruz, o yüzden Belediye Konservatuvarı yapmayı planlıyoruz. Verimli topraklar üzerinde hayat bulan bu şehirde, tek bir gencimiz işsiz kalmasın istiyoruz, o yüzden Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurarak, yeni iş alanları yaratmaya çalışıyoruz.

Hemen her Silifkelinin, Göksu Nehrinde kayıklarla gezmek istediğini, Göksu’yla daha çok ilişki kurmak istediğini biliyoruz ve bu yüzden ‘Büyük Göksu Projesi’ diyoruz.

Silifke’yi dünya bilsin, dünya konuşsun, dünya kıskansın istiyoruz. Silifke herkese örnek olsun istiyoruz. Yola çıktığımız ilk günkü tutkumuzu ve heyecanımızı hiç yitirmeden, sizlerin güvenine layık olarak, yüce Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize söz veriyor, sizlerle birlikte Silifke’mizi geleceğe taşıyacağımıza inanıyoruz’ dedi.

Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Turgut’un basın mensuplarını ve esnafları ziyaretine CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur, Kadın Kolları Başkanı Şerife Yörükçü, Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Genç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak:

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA