SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

İstanbul’da Yaşayan Mersinliler Gala Yemeğinde Buluştu

İstanbul’da Yaşayan Mersinliler Gala Yemeğinde Buluştu

İstanbul’da Yaşayan Mersinliler Gala Yemeğinde Buluştu
Bu haber 08 Şubat 2019 - 13:01 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2019 dolayısıyla gala yemeği düzenledi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz öncülüğünde gerçekleşen yemekte İstanbul’da yaşayan Mersinliler bir araya geldi.

İstanbul Florya sahilinde düzenlenen gala yemeğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altınsu, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, Anamur Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatih Şen, İstanbul Mutlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Gezer,  İstanbul Taşeli Platformu Genel Başkanı Fatih Mehmet Kara, İstanbul Taşeli Platformu Genel Sekreteri Hasan Gezer, Mutlular Derneği üyeleri, İstanbul Gülnarlılar Derneği Başkanı Aytaç Deniz, dernek üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

 

“Son Yıllarda Mersin Çok Hızlı Bir Gelişme Gösterdi”

 

Yemekte yaptığı konuşmada fuar dolayısıyla Mersin’den gelen ve İstanbul’da yaşayan Mersinlileri bir araya getirmenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  “Böyle güzel ve hayırlı bir hizmette sizlerle beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bizler Mersinliler olarak gerçekten şanslı insanlarız. Cenab-ı Allah’ın özene bezene yarattığı bir yeryüzü cennetinden birlikte yaşıyoruz. Bu kente hizmet etmekten, bir yerlere getirmekten çok mutluyuz. 5 yıldır Büyükşehir Belediyesi olarak EMİTT fuarına katılıyoruz. Biz Tarsus Belediye Başkanıyken de bu fuarlara katılıyorduk. Amacımız Mersin’i fark ettirmek. Mersin’de tarihin derinliklerinden günümüze kadar gelen kültürel değerlerimizi, doğamızı, turistik değerlerimizi ve gastronomik değerlerimizi tanıtmak istiyoruz. Son yıllarda Mersin çok hızlı bir gelişme gösterdi. Ama yıllardır ihmal edilen Mersin’in bütün problemlerinin bir anda çözülmesi, tarihi ve turistik değerlerinin tüm Türkiye’ye tanıtılması sadece yerel yönetimin tek başına çözüm üreteceği bir konu değil” dedi.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA