SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Kemal Sunal’ın Canlandırdığı En İyi 5 Yeşilçam Karakteri

Kemal Sunal’ın Canlandırdığı En İyi 5 Yeşilçam Karakteri
Bu haber 06 Kasım 2018 - 20:22 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

Türk televizyon tarihinin en büyük oyuncularından Kemal Sunal Yeşilçam’da unutulmaz karakterlere can verdi. Saflığı doğallığı ve unutulmaz gülüşü ile insanların kalbinde taht kuran usta oyuncunun özellikle canlandırdığı bazı karakterler unutulmazlar arasına girdi.

  1. İnek Şaban Karakteri

Hababam sınıfı serilerinde haylaz bir öğrenciyi canlandıran Kemal Sunal’a arkadaşları tarafından inek lakabı takılmıştır. Bu lakabı pek sevmeyen Kemal Sunal bu rolünde arkadaşları ile sürekli çatışma halinde olsa da herhangi bir sorunda arkadaşları ile tek vücut olmayı başarmıştır.

  1. Bekçiler Kralı Karakteri

Bir apartmanda bekçilik yapan Kemal Sunal 5 çocuğuna bakan bir baba rolündedir. Yaşamın zorluğu ile baş etmek için çeşitli oyunlara başvuran usta oyuncu bu rolünde bir takım entrikalar yaparak ailesini geçindirir.

  1. Kibar Feyzo Karakteri

Bu karakterde Kemal Sunal toplumda yanlış giden durumların düzeltilmesi ve halkın bazı konularda uyanık olabilmesi için çalışan bir karakterdedir. Kibar Feyzo ağalık sisteminin olumsuz yönlerini ve insanları mağdur eden durumları gözler önüne serer.

  1. Garip Karakteri

Garip karakterinde küçük bir kız çocuğu bulan Kemal Sunal bu çocuğa kendi kızı gibi bakar ve onu büyütür. Toplumda örnek baba figürü oluşturur. Küçük kızın karnını doyurabilmek için suç işlemeyi göze alan ve daha sonra kıza işlediği suçların yanlış olduğunu anlatan iyi bir baba figürü olmuştur.

  1. Çöpçüler Kralı Karakteri

Usta oyuncu bu rolünde Şener Şen ile birlikte oynamıştır. Çöpçü olup sevdiği kızı alamayan usta oyuncu daha sonra şarkıcı olup çok zengin olan bir adam rolünü bu karakterinde canlandırmış. Filimde adı Apti olan Kemal Sunal bu filminde saf ve aşık olan bir adamın yaşadığı zorlukları anlatır.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA