SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Menderes Caddesi esnaflarından Silifke Belediyesine teşekkür

Menderes Caddesi esnaflarından Silifke Belediyesine teşekkür
Bu haber 18 Şubat 2019 - 11:58 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Silifke Belediyesi, kent estetiği çalışmaları kapsamında belediye hizmet binası ve altındaki dükkânlardan başlamak üzere Menderes Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerine gölgelik (Tente) düzenlenmesi gerçekleştirdi.

Esnaflar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ederek, ‘Cadde boyunca güzel bir görüntü oluştu. İş yerlerimizin birçoğunda kimi gölgelikler büyük kimi gölgelikler küçüktü. Belediyemizin bu hizmeti sayesinde hem güzel bir görüntü oluştu hem de bu düzensiz gidişat ortadan kalktı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’ diye konuştular.

Tente çalışmaları yanında şehir merkezinde ki iş yerlerinde çirkin görüntü oluşturan kablo, klima, değişik renk ve boyutlardaki dükkân tabelaların da düzenlenerek, daha temiz ve düzenli bir görüntüye kavuşturulacağı açıklandı.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Silifke Belediyesi olarak kent görsellerine ve estetiğine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda ilk olarak belediye hizmet binamızın altında ki iş yerlerimizden başlayarak, Menderes Caddesi boyunca tüm iş yerlerimize uyguladık. Burada ki iş yerlerimizin kent estetiğine uygun bir şekilde tasarımını yaparak, daha modern ve güzel görünmesini sağladık. Hemen ardından şehir merkezimiz ve kentimizin en işlek caddelerinde bu çalışmaları gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Kent estetiği aynı zamanda insanın sosyal ve ruhsal yaşamına yani insana birebir etki ederken, yaşadığı iş yerinde evinde ve sokaklarında bile bambaşka bir güzellik sunar.

İşte bütün bu çalışmalarımızın yanı sıra göreve geldiğimiz günden buyana gerçekleştirdiğimiz projelerle şehrimizi yeniliyor, ilçemizde vizyon oluşturmaya çalışıyoruz. Şehrimizi rahatlatacak dinlenme mekânları, parklar, yollar, sosyal yaşam alanları ve mesire alanları, kentimizin her tarafında artarak devam ediyor. Kent estetiği alanında yaptığımız çalışmaların esnaflarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Esnaflarda yapılan bu hizmetten son derece memnuniyet duyduklarını, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ettiklerini açıkladılar.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA