Mersin'de Mevsimlik İşçilere Sağlık Paketi

Mersin Haberleri - Mersin'de çadırlarda yaşayan mevsimlik işçilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sabun, dezenfektan, maske ve bilgilendirici broşürün yer aldığı 120 sağlık p

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Mersin'de Mevsimlik İşçilere Sağlık Paketi
02 Nisan 2020 - 11:10
-----Sponsorlu Bağlantılar-----

Mersin Haberleri (AA) - Mersin'de çadırlarda yaşayan mevsimlik işçilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sabun, dezenfektan, maske ve bilgilendirici broşürün yer aldığı 120 sağlık paketi dağıtıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye ekipleri, merkez Akdeniz ilçesindeki Adanalıoğlu, Limonlu ve Akdeniz mahallelerinde yaşayan yaklaşık 800 mevsimlik tarım işçisine ulaştı.

Mersin'de Mevsimlik İşçilere 12o Sağlık Paketi Dağıtıldı


Ekipler, burada işçiler ve ailelerin ateş ölçümüyle genel sağlık taraması yaptı, sabun, dezenfektan, maske ve bilgilendirici broşürün yer aldığı 120 sağlık paketi dağıttı. İşçilerin çocuklarına ise 5 bin süt verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, tarımda aktif bir rol oynayan mevsimlik tarım işçilerinin sağlıklarının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti

Limonlu Mahallesi Muhtarı İsa Sakar ise belediyeye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Bu haber 128 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum