SON DAKİKA

Haber Silifke

Mersin’li Muhtarlar Çiftehan Kaplıcalarında

Büyükşehir Belediyesi Mersinli Muhtarları Kaplıcaları İle Ünlü Çiftehan’a Götürdü

Mersin’li Muhtarlar Çiftehan Kaplıcalarında
Bu haber 01 Kasım 2018 - 23:07 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla, Mersin’de görev yapan muhtarları Türkiye’nin ünlü kaplıca merkezlerinden biri olan Çiftehan’da bir araya getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Muhtarlar Buluşması’ kapsamında 13 ilçenin muhtarları, Niğde’nin kaplıcaları ile ünlü olan Çiftehan köyüne geldi. Mersinli muhtarlar, Niğde’nin Ulukışla ilçesi Çiftehan Köyü’nde yer alan ve sağlık turizmi açısından önemli nitelikteki termal kaplıcaları sevdi. Büyükşehir Belediyesi sayesinde, muhtarlar birbirleri ile tanışma fırsatı bulurken, birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları da Muhtarlar Buluşması´nda bir kez daha pekişti.

Ülkemizin kaplıca turizm merkezi haline gelebilecek olan ve Türkiye’nin kuzeyi ile güneyini, batısı ile doğusunu bağlayan yolların kesiştiği Ulukışla ilçesinin Çiftehan köyündeki kaplıcalarda bir araya gelen muhtarlar, doğal tedavi unsuru olmanın yanında zindelik ve eğlence amacıyla da kullanılan termal suların keyfini çıkardılar.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 19-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Muhtarlar Buluşması etkinliğinin ilk etabında Yenişehir, Mezitli, Toroslar, Akdeniz, Tarsus ve Çamlıyayla muhtarları ağırlanıyor. Etkinliğin devamında ise Anamur, Gülnar, Mut, Aydıncık, Bozyazı, Silifke ve Erdemli  muhtarları Çiftehan’a gelecek.

Muhtarlar termal turizmiyle ünlü Çiftehan köyüne gelmekten dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini ilettiler.

Ergüven: “Hiçbir başkanın yapamayacağı bir işi başardı”

Akdeniz İlçesi, Özgürlük Mahalle Muhtarı Ömer Ergüven muhtarlara bu fırsat veren Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bütün muhtar arkadaşlarım adına Sayın Burhanettin Kocamaz’a buradan sizlerin aracılığınız ile çok teşekkür ediyorum. Başkanımız Çiftehan’da, termal otelde hiçbir başkanın yapamayacağı bir işi başardı. Burada bizlere 2 gün tatil verdiği için kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Örenç: “Bu etkinlik muhtarlara moral oldu”

Toroslar İlçesi, Kurdali Mahalle Muhtarı  Mahfuz Örenç, “Bu etkinlik muhtarlara bir moral ve motivasyon oldu. Gerçekten muhtarlarımız burada böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesinden çok mutlular. Geçen yıl da Muhtarlar Günü’nde Aydıncık’a gitmiştik. Ancak orada sadece yemek yemiştik. Burada hem yiyoruz, hem eritiyoruz. Burası çok daha avantajlı. Spor tesisleri, kaplıcaları, sıcak suları ile burası çok daha farklı. Umut ediyorum inşallah gelecek dönemdeki Muhtarlar Günü’nde de hep beraber yine böyle mutlu bir günde beraber olalım. Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederiz. Böyle bir etkinliği düzenledikleri için çok mutluyuz. Biz çok sevindik” şeklinde konuştu.

Kaptan: “Çiftehan’a ilk defa geliyorum”

Mezitli İlçesi, Atatürk Mahalle Muhtarı Badegül Kaptan da 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Başkan Kocamaz’ın kendilerine böyle bir jest yaptığını belirterek, “Ben ilk defa geliyorum Çiftehan’a. Burası çok güzel. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizi düşündü. Böyle bir organizasyon düzenledi. Genel anlamda bütün muhtar arkadaşlarımız memnun. Mevsim itibariyle de güzel bir tercih oldu. Biz de bir nevi stresten kurtulmuş olduk” ifadelerini kullandı.

Yılmaz: “Şifalı sularda kalmak, şu dağ havasını solumak bizi çok rahatlattı”

Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz ise “Hepimiz artık dönem sonuna, seçime yakın olduğumuz zamana geldik. Biliyorsunuz bizler de mahalle ve kurumlar arasında köprü görevi yapıyoruz. Mahallemizdeki sorunları Belediyemize götürüyoruz. Tabi hepimiz çok yoruluyoruz ve bunun karşılığını aldık. Benim gerek alt yapı sorunlarım, gerek sosyal sorumluluklarımdaki eksikliklerim, gerek yaşlılar ve çocuklarla ilgili yapmış olduğumuz gezilerde herhalde en çok hizmet alan muhtarlardan bir tanesiyim. Büyükşehir Belediyemizden son derece memnunum ve teşekkür ederim. Geçen yıl muhtarlar buluşmasında gitmiş olduğumuz yerlerde güzeldi ve burası da çok yerinde düşünülmüş bir gezi. Dediğim günü dönem sonuna geldik ve hepimiz çok gerildik, çok yorulduk. Dolayısıyla bu program bizi dinlendirdi. Şifalı sularda kalmak, şu dağ havasını solumak psikolojik yönden bizi çok rahatlattı. Tam yerinde ve zamanında düşünülmüş bir etkinlik. Bize çok iyi geldi bu program, sağ olsunlar” diye belirtti.

Kılıç: “Bu enerji ile halkımıza daha iyi hizmet vereceğiz”

Toroslar İlçesi, Toroslar Mahalle Muhtarı Seyfi Kılıç da Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarlara güzel bir enerji verdiğinin altını çizerek, “Bu enerji ile gideceğiz inşallah daha güzel çalışacağız. Halkımıza daha iyi hizmet vereceğiz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür etmek istiyorum. Benim muhtarlık binamı yeniden inşa ettiler. Şu an halen çalışmalar devam ediyor. Çok güzel oldu, sağ olsunlar” dedi.

Evmez: “Çiftehan’ın suyu güzel, doğası güzel”

Yenişehir İlçesi, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Gülten Evmez de “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a böyle güzel bir organizasyonu, bu özel günde bizlere düzenlediği için teşekkür ediyorum. Geçen yıl Ulu Resort Oteldeydik. Orası da çok güzeldi. Termal su da bizim için çok değişik oldu. Arkadaşlarla beraber bir arada olma imkanımızı sağladı. Memnunuz, Çiftehan çok güzel, su çok güzel, doğa çok güzel. Biz burada mutluyuz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER