SON DAKİKA

Haber Silifke

Başkan Burhanettin Kocamaz’dan, “Muhtarlar Günü” Mesajı

“Muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadır”

Başkan Burhanettin Kocamaz’dan, “Muhtarlar Günü” Mesajı
Bu haber 01 Kasım 2018 - 23:07 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

”Dеmоkrаsi zincirimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlık Teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. 

Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadır.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında en önemlisi de belediyemizle köprü vazifesi görmektedir.

 

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkımızın her zaman yanında ve hizmetindedir.

Belediyemizin çalışma ve projelerini her an muhtarlarımızın bilgisine sunduğumuz gibi, muhtarlarımız da bu anlamda vatandaşlarımıza birer iletici konumunda yer almaktadır.

Yine aynı şekilde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, muhtarlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bütün muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER