SON DAKİKA

Haber Silifke

Muhtarlar Çiftehan’dan Memnun Ayrıldı

Muhtarlar Çiftehan’dan Memnun Ayrıldı

Muhtarlar Çiftehan’dan Memnun Ayrıldı
Bu haber 01 Kasım 2018 - 23:07 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla düzenlenen ve ilk etapta dört merkez ilçe ile Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarının bir araya geldiği Çiftehan tatilinden muhtarlar memnun ayrıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Muhtarlar Günü dolayısıyla Mersinli muhtarları kaplıcaları ile ünlü olan Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nin Çiftehan Köyü’ne getirdi. İlk etapta Yenişehir, Mezitli, Akdeniz, Toroslar, Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarının ağırlandığı Çiftehan’dan muhtarlar memnun bir şekilde ayrıldı.

Muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program sayesinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile de bir araya gelme fırsatı elde ederken, Muhtarlar Buluşması sayesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları da tekrar pekişti.

19 Ekim günü Çiftehan’a gelen ve termal kaplıcanın keyfini süren birinci grup muhtarları 21 Ekim tarihinde Çiftehan’dan ayrıldı. Programın devamı kapsamında ise Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke ve Erdemli muhtarları Çiftehan’da bir araya gelecek.

Gülgen: “Burada stres attık, inşallah seneye yine burada oluruz”

Tüm Muhtarlar Derneği Mersin Şube Başkanı Ali Gülgen, Muhtarlar Buluşması’nın çok güzel geçtiğinden söz ederek, “Bütün muhtarlarımızla bir ve beraberdik. Mersin merkez, Tarsus ve Çamlıyayla muhtarlarımız ile birlikteydik. Daha öncede aynı muhtarlarımızla Ulu Otel’e gitmiştik. Orası da çok güzeldi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel geçti. Hava değişikliği oldu. Arkadaşlar burada stres attılar. İnşallah seneye yine burada oluruz. Çiftehan’a ben yıllardır gelirim. Çok güzel ve şifa veren bir yer. Buradan memnun ayrılıyoruz. Burada emeği geçen bütün arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Şube Başkanı Gülgen, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın göreve geldiği günden bu yana çok iyi işler yaptığının altını çizerek, “Mersin bütünşehir oldu. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar 13 ilçede hizmet veriyor. Biz de mahallemizde gereken hizmeti aldık. Asfalt yolumuz, kaldırımlarımız yapıldı. Daha eksikliklerimiz var ve devam ediyor çalışmalar da. Unlar için de ayrıca teşekkür ediyorum. MESKİ’nin çalışmalarından da çok memnunuz. Bir telefon ile mahallede oluyorlar. Herkese telefon ile ulaşabiliyoruz. Başkanımızın yolu açık olsun” şeklinde konuştu.

Kuşçu: “Bu tarz organizasyonlar ilk defa Burhanettin Başkanımız ile başladı”

Akdeniz İlçesi, Mahmudiye Mahalle Muhtarı Fahri Kuşçu, 2 gün boyunca Çiftehan’da güzel bir şekilde dinlenme fırsatı elde ettiklerinden bahsederek, “Burhanettin Başkanımıza bu konuyla alakalı çok teşekkür ediyoruz. Geçen yıl da muhtarlar olarak aynı şekilde Ulu Resort Otel’de bizi ağırlamıştı. Oradan da memnun ayrılmıştık. Buradan da güzel ayrılıyoruz. Muhtar arkadaşlarımızla kaynaşmamız açısından çok iyi oldu. Artık bundan sonra bu tarz etkinliklerin önümüzdeki dönemde de devam etmesini diliyoruz. İnşallah Burhanettin Başkanımız ile bu olacak diyorum. Bu tarz organizasyonlar ilk defa Burhanettin Başkanımız ile başladı. Daha evvel böyle bir şey olmamıştı. Kaynaşma, birliktelik ve sohbet etme imkânı bulduk burada” ifadelerini kullandı.

Çiçek: “Hem stres attık, hem şehirden uzaklaştık”

Toroslar İlçesi, Zeki Ayan Mahalle Muhtarı Nadir Çiçek, 20 yıldır muhtarlık yaptığını dile getirdi ve, “Ben 20 senedir muhtarım. Burhanettin Bey geleli bu gezileri gördük ve kaplıcalara geldik. Daha önce böyle bir şey yaşamadık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çiftehan da çok güzel. Yemeği güzel, havası güzel. Ben çok memnunum. Muhtar arkadaşlarımızla bir arada olmak da iyi geldi. Hem stres attık, hem şehirden uzaklaştık” diye belirtti.

Yegül: “Çiftehan tatili bize doping oldu”

Yenişehir İlçesi, Palmiye Mahalle Muhtarı Yusuf Yegül, Muhtarlar Buluşması kapsamında geldikleri Çiftehan tatilinin kendilerine çok iyi geldiğinden söz ederek, “Çiftehan tatili bize doping oldu. Harika oldu. Zaten Burhanettin Kocamaz Başkanımız göreve geldiği günden beri bütün muhtarlara gereken değeri verdi. Tüm yapılan organizasyonlar gayet güzeldi. Benim muhtarlıkta birinci dönemim ve ben göreve başladığımdan beri Burhanettin Bey ile çalışıyorum. Bu zamanda kadar yapılan organizasyonların hepsi güzel geçti, hiç sıkıntı olmadı, her şey için teşekkür ederiz” dedi.

Akçay: “Mersin için böyle bir şans bir daha ele geçmez”

Akdeniz İlçesi, Yeşilçimen Mahalle Muhtarı Cemal Akçay, Başkan Kocamaz’ın dört buçuk yıl boyunca vermiş olduğu hizmetlerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öncelikle Burhanettin Başkanımıza hizmetlerinden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. 20 yıldan beri mahalleme ne alt yapı, ne kaldırım, ne asfalt, ne de engelliler için hiçbir hizmet yapılmadı. Burhanettin Başkanımız bu dönem Başkan oldu ve Mersin’e bir şans getirdi. Mersin için böyle bir şans bir daha ele geçmez. Burhanettin Başkanımız namazlı, abdestli, Türk-Kürt-Arap demeden bütün halka hizmet veren bir Başkan” ifadelerini kullandı.

Şimşek: “Biz Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız”

Mezitli İlçesi, Tolköy Mahalle Muhtarı Arif Şimşek, Çiftehan tatilini değerlendirerek, “Bu ilk değil ve inşallah son da olmayacak. Daha önce Çanakkale, geçen yıl Gülnar ve bu yıl da Çiftehan’a geldik. Belediye Başkanlığı sadece yolla, suyla veya asfaltla bitmiyor. Böyle etkinlikler bizler için çok iyi oldu. Diğer muhtar arkadaşlarımızla tanıştık. Kaynaşma oldu bu sayede. Böyle bir etkinliği düzenlediği için Burhanettin Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yaptığı hizmetleri de gayet iyi biliyoruz. Ben 2 dönemdir muhtarlık yapıyorum ve daha önceki 5 yılda neler çektiğimizi de biliyorum. Eksikliklerimiz giderildi ve halen giderilmeye de devam ediyor. Biz Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız ve yine devam etmesini istiyoruz. Bana soruyorlar, ‘Niye Burhanettin Kocamaz’ı seviyorsun?’ diye. O kadar çok sebep var ki, ben onlara soruyorum sevmemem için tek bir sebep söyleyin diye. Cevap veremiyorlar” şeklinde konuştu.

Aydoğdu: “Başkanımız Mersin’de göreve geldiğinde sorun yumakları vardı ve bu yumakları büyük ölçüde gidermek için uğraştı”

Mezitli İlçesi, Akdeniz Mahalle Mahalle Muhtarı Kemal Aydoğdu ise, “Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde bizleri yine yalnız bırakmadı. Bizleri onurlandırdı. Çiftehan’da bizi çok iyi ağırladı ve biz muhtarlar olarak çok memnun kaldık. Sayın Başkanımız Mersin’de göreve geldiğinde sorun yumakları vardı ve bu yumakları büyük ölçüde gidermek için uğraştı. Ama zamanı kısıtlıydı. Elinden geldiği kadar hizmetlerini hızla devam ettirdi ve devam ediyor. Çözmek için uğraşıyor. Devam etmesini de istiyoruz. Bütün muhtarlarımız siyasi görüşleri ne olursa olsun, Burhanettin Başkanı takdir ediyorlar. Çünkü Burhanettin Başkan bütün ilçelere ve mahallelere eşit şekilde hizmet götürdü. Halkımızdan da bu yüzden büyük takdir görüyor. Başkanımız hangi partiye geçerse geçsin, bağımsız da olsa arkasında büyük bir kitlenin bulunduğunu unutmasın” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER