Mut'ta Köy Okullarına Ayakkabı Yardımı

Mut Haberleri - - Mersin'in Mut ilçesinde bir muhtarın başlattığı yardım kampanyasıyla toplanan 500 ayakkabı, 6 köy okulundaki öğrencilere ulaştırıldı

Mut'ta Köy Okullarına Ayakkabı Yardımı
16 Mart 2020 - 23:50 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 14:35

Mut Haberleri - (AA) - Mersin'in Mut ilçesinde bir muhtarın başlattığı yardım kampanyasıyla toplanan 500 ayakkabı, 6 köy okulundaki öğrencilere ulaştırıldı.

Bozdoğan Mahallesi Muhtarı İbrahim Pelit, yardım kampanyası için İstanbul'da öğretmenlik yaptığı yıllardaki öğrencilerinin velileriyle görüştü.

Mut'ta 500 Ayakkabı Öğrencilere Dağıtıldı


Görüşme sonucunda velilerin desteğiyle toplanan 500 ayakkabı, Çatakbağ, Ilıca, Sakız, Özlü, Bozdoğan ve Alaçam mahallelerindeki okullara götürülerek öğrencilere verildi.


Öğrenciler, kampanya destek verenlere mektup yazarak teşekkür etti.

Pelit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırsal bölgelerde eğitim gören öğrencilere yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Yardımların geleneksel hale gelmesi için çalışma başlattıklarını dile getiren Pelit, "Çocukların mutluluğunu görünce bizim de içimiz ısındı. Yardım yapan hayırseverlerle öğrencilerin iletişimi sağlanmış olup aralarında bir gönül bağı kurmuş olduk. Köy okullarında eğitim alan öğrencilerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.


 

Bu haber 267 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersin'de kahvehanedeki 18 kişi ve işletmeciye Kovid-19 tedbirlerini ihlalden ceza
Mersin'de kahvehanedeki 18 kişi ve işletmeciye Kovid-19...
Mersin'de elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı
Mersin'de elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü...