SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Sıcak Havalarda Evde Bebek Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta

Sıcak Havalarda Evde Bebek Bakımında Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta
Bu haber 06 Kasım 2018 - 20:15 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Havaların ısınması ile başlayan pişik sorunsalı aslında hemen her annenin yaşadığı bir kabus sürecidir. Sürekli huysuzlanan ve ağlayan bebeklerin sıcak havalarda bakımı diğer mevsimlere göre biraz daha farklılık gösterir. İşte sıcak havalarda evde bebek bakımında dikkat edilmesi gereken 5 önemli konu.

 

1- Bol Kıyafetler Tercih Edilmeli

Sıcak havalarda olası bir isilik riski ile karşılaşmamak için bebeğe bol ve ince kıyafetler giydirilmelidir. Bu kıyafetlerin pamuklu kumaştan tercih edilmesi gerektiği de dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur.

 

2- Bol Sıvı Tüketimine Dikkat

Emziren annelerin bol sıvı alması sıcak havalarda son derece önemlidir. Ayrıca bebeğe de her zamankinden daha çok sıvı ve sıvı içeren gıdalar verilmelidir.

 

3- Günlük Banyo Yaptırılmalı

Sıcak havalarda bebek bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de bebeğin günlük duşudur. Kimyasal içermeyen doğal bir şampuanla ılık bir duş sıcak havalarda bebek için son derece rahatlatıcı olacaktır.

 

4- Sık Sık Bez Değiştirilmeli

İsilik yapan etkenlerin başında şüphesiz bebek bezleri geliyor. Özellikle sıcak havalarda bebeklerin bezleri sık sık değiştirilmeli ve popoları ılık su ile her bez değişiminde yıkanmalıdır. Islak mendiller özellikle sıcak havalarda tahriş riskini arttırır.

 

5- Koruyucu Krem Kullanılmalı

Sıcak havalarda oluşabilecek alerjilere ve pişiklere karşı doktor kontrolünde koruyucu krem kullanmak işe yarayacaktır. İnce bir tabaka halinde uygulanan bu kremler bebeklerdeki alerji ve pişik riskini en aza indirecektir.

 

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA