SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Aşığı Alman Vatandaşları

Silifke Aşığı Alman Vatandaşları
Bu haber 12 Kasım 2018 - 16:15 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Mersin’in Silifke ilçesinde Silifke Belediyesi’nin Almanya’da ki kardeş şehri Bergkamen’de yaşayan Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Hartl ve eşi Regina Hartl, Silifke’yi çok sevdiklerini dile getirerek denizi, güneşi ve doğal güzellikleriyle bu şirin ilçeye âşık olduklarını söylediler.

Farklı bir tatil geçirmek için arayış içerisinde olanların tercih ettiği Silifke, tanınmış birçok insan ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Regina Hartl ve eşi Thomas Hartl’ın ise Silifke’yi tercih sebeplerinin başında ilçenin sakinliği, insanların misafirperverlikleri, deniz, güneş, tarihi ve doğal güzellikler geliyor. Regina, bu kentte hem huzurlu hem de mutlu bir şekilde yaşayabildiğini ifade ediyor.

Regina Hartl, Silifke’ye olan hayranlığıyla ilgili şu düşüncelerini dile getiriyor. ‘Türkiye’ye birçok defa geldim. Her gelişimde Silifke’yi mutlaka ziyaret etmişimdir. Her geldiğimde kendimi çok iyi hissediyorum. Burası benim ikinci evim. Almanya’ya her geri döndüğümde Türkiye’nin ve Silifke’nin ne kadar iyi ve güzel olduğunu söylüyorum. Bergkamen’de ki arkadaşlarıma ve tanıdıklarıma Silifke’yi anlatmakla bitiremiyorum. Özellikle Türk yemeklerine hayran kaldım. İki kentin kardeş şehir olması benim ve eşimin bu hayranlığının giderek artmasına neden oldu. Bundan dolayı da kendime özel bir tişört yaptırdım. Üzerinde ‘Ne New York, Ne Paris, Ne Tokyo, sadece SİLİFKE’. Ben Silifke’yi hiçbir ülkeye hiç  bir kente değişmem. Silifke’yi ve Silifkelileri çok seviyorum’ diye konuştu.

 

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA