SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Belediyesi 10 Bin Adet Bez Çanta Dağıttı

Silifke Belediyesi 10 Bin Adet Bez Çanta Dağıttı
Bu haber 01 Şubat 2019 - 15:22 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Mersin’in Silifke ilçesinde belediye tarafından ‘Silifke’yi Seviyoruz Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi ile Silifke’li vatandaşlara 10 bin adet bez çanta dağıtıldı.

Anıt Meydanı’nda yapılan dağıtımda, Silifkelilerin uzun süre kullanabileceği bez çantaların dağıtımında pet şişe kullanımının azaltılmasını amaçlandığı belirtildi. Bez çanta dağıtımında Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve beraberinde ki CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur hazır bulundu.

1 Ocak itibari ile poşetlere getirilen ücret ve poşetlerin çevre kirliliğine yol açmasını önlemek amacı ile 5 adet pet şişe getiren Silifke’lilere bez alışveriş çantası hediye edildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği bez çanta dağıtımında 10 bin adet bez alışveriş çantası dağıtıldı.

‘Silifke Olarak Çevreye Duyarlıyız’

‘Silifke’yi Seviyoruz, Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi kapsamında Silifke halkına bez çanta dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Çevreye olan duyarlılığımızı bu konuda da göstererek, farkındalık oluşturmak istedik. Plastiğin ve poşetin kullanımının doğaya verdiği zararı uzmanlar açıklıyor. Biz de Silifke Belediyesi olarak pet şişe ve poşet kullanımını azaltmak ve çevreci bilinçle hareketle, yaptırdığımız bez çantaları halkımıza dağıtıyoruz.

Plastik atıkların sona erdirilmesi ve geri dönüşümün ciddi anlamda hayata geçirilmesi, pet şişe ve poşet israfının azaltılması noktasında güzel bir proje oldu.

Bizde Silifke halkı olarak çevreye ve doğaya duyarlı bir toplumuz. Bu işe yaptığımız sosyal bir proje ile en güzel şekilde destek veriyoruz. Halkımız yoğun bir ilgi ve katılım gerçekleştirdiler. Vatandaşlarımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyasına desteğimiz sonuna kadar devam edecek inşallah” diye konuştu.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA