SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Belediyesi 275 Aileye 645 Lt Dağıttı

Mersin’in Silifke ilçesinde sosyal belediyecilik faaliyetlerinde örnek uygulamalara imza atan Silifke Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların her daim yanında olmaya devam ediyor.

Silifke Belediyesi 275 Aileye 645 Lt Dağıttı
Bu haber 04 Ocak 2018 - 15:05 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Silifke Haberleri (MERSİN) / Mersin’in Silifke ilçesinde sosyal belediyecilik faaliyetlerinde örnek uygulamalara imza atan Silifke Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların her daim yanında olmaya devam ediyor. Belediyeye ait alanlarla parklardaki ağaçlarda yetişen zeytinlerden elde edilen zeytinyağı, kent genelinde ki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

“BU TOPRAĞIN BEREKETİNİ BU TOPRAĞIN SAHİPLERİYLE PAYLAŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediyeye ait zeytinliklerle parklarda yer alan ağaçlardan toplanan zeytinler, işlenmek üzere zeytinyağı üretim tesislerine gönderildi. Üretilen zeytinyağı, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personellerimiz tarafından kent merkezi ve mahallelerde ki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Özenle yetişen ve aynı zamanda Silifke’de her geçen üretim oranı artan zeytinlerimiz ziyan olmasın dedik ve topladığımız mahsulleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla paylaşalım istedik. Bu toprağın bereketini bu toprağın sahipleriyle paylaşmaya devam edeceğiz. Biz birlikte Silifke’yiz” dedi.

“HER ZAMAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ”

Her yıl 300 öğrenci ailesine nakdi yardım imkânı sağlayan Silifke Belediyesi, evde bakım hizmeti ve engelli-yaşlı taşıma hizmetlerinin yanı sıra bu kış sezonunda da 300 aileye 135 ton odun yardımı gerçekleştirdi. Başkan Mustafa Turgut, “Bizden talepte bulunan ve durumları tespit edilen ailelerimize 135 ton odun yardımı yaptık. Sosyal Yardım İşleri birimimizde görevli personellerimiz, bu ailelerle ilgili gerekli incelemelerini ve çalışmalarını yapıyorlar. İmkânlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte belediyemize ait alanlarda ve parklarda yetiştirdiğimiz zeytinlerden elde edilen zeytinyağlarını da 275 ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kentimizi daha yaşanılabilir bir konuma getireceğiz” dedi.

Kaynak:http://www.silifke.bel.tr/guncel/haber/686-275-aileye-645-lt-zeytinyagi-dagitildi.html

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA