SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci

Silifke Belediyesinde Toplu Sözleşme Sevinci
Bu haber 12 Ocak 2018 - 15:17 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Memuruyla ve işçisiyle başarılı hizmetler üreten örnek bir belediyeyiz. İnşallah koşullarımız daha iyi olduğu zaman daha da iyi sözleşmeler yapılacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’ dedi.

‘EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYOR, HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM’

Zor koşullarda hizmet üretmeye çalıştıklarını hatırlatan Başkan Turgut, “Belediyemiz ile sendika arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi sosyal ve ekonomik anlamda örnek olacak bir toplu iş sözleşmesi oldu. Belediyemizin içinde bulunduğu maddi açıdan zor şartlara rağmen emeğiyle geçinen arkadaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Hepimiz birlikte çalıştığımız emekçi arkadaşlarımızın çok daha iyi koşullarda rahat ve huzurlu yaşamasını arzu ediyoruz. Koşullarımız, imkânlarımız ölçüsünde yapabildiğimizin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Toplu sözleşmemizin herkese hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

‘HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRMAK HEDEFLERİMİZDEN BİRİDİR’

Bu sözleşmenin üyelerine sosyal kazanımlarının yanında başka amaç ve ilkeleri de sağladığını ifade eden Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay, “Bizim amacımız karşılıklı iyi niyetle ve güvenle iş barışını sağlamak. Çalışma performansını ve hizmet kalitesini artırmak. Taraflar arasında doğabilecek itirazları uzlaştırıcı bir yolla çözümlemek. İşverenin ve çalışanların hak ve menfaatlerini dengelemek ve düzeltmek. Aynı işi yapan çalışanlar arasında ücret dengesini sağlamak. Çalışanların ekonomik, sosyal düzeylerini hakkaniyet ölçülerine uygun hale getirmek. Çalışanların ekonomik, demokratik, hukuksal hak ve çıkarlarını koruyup, geliştirmek. Üyelerimizin sendikal çalışmalar sayesinde, geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak. Sendika olarak burada görev yapan üyelerimizle birlikte Silifke’nin daha yaşanabilir bir kent olması için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu toplu sözleşmenin yapılmasında emeğe geçen herkese ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA