SON DAKİKA

Haber Silifke

Silifke Belediyesi’nden Temizlik Uyarısı

Silifke Belediyesi’nden Temizlik Uyarısı
Bu haber 23 Ocak 2020 - 1:56 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Silifke Haber – Silifke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yürüttüğü temizlik çalışmalarına devam ediyor.

“Belediye olarak biz temizliyoruz, Silifke’mizi hep birlikte temiz kullanalım” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Belediyemiz temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

 

Şehir merkezi ve mahallelerimizde çöplerin zamanında alınması, değişik mahallelerimize kurulan semt pazarlarının zamanında temizlenmesi, sokak ve caddelere bırakılan inşaat ve bahçe molozlarının toplanarak temizlenmesine özen gösteriyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da bizlere yardımcı olmasını istiyoruz.

Günlük çöplerini poşetler halinde çöp kutularının içine bırakmaları hem mahallelerimizin temiz kalmasını hem de şehrimizin temiz kalmasına fayda sağlayacaktır. Ayrıca kış aylarında olmamız nedeniyle ilçemiz genelinde ev ve işyerlerinde kullanılan soba ve kalorifer sistemlerinde kullanılan yakacak atıklarını da soğutulduktan sonra özel kaplarda toplamalarıdır.

Toplanan bu atıkların düzenli bir şekilde toplanmasını da yine belediyemiz temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz gerçekleştirmektedir. Bu atıkların cadde, sokak, yol ve kaldırımlara çıkartılması sakıncalıdır. Kış aylarında soba ve kalorifer küllerinin söndürülmeden çöp konteynerlerimize dökülmesi sonucu, çöp konteynerlerimiz yanarak zarar görmektedir.

Vatandaşlarımızdan temizlik konusunda belediye ekiplerimize yardımcı olmalarını ve daha temiz bir Silifke için verdiğimiz mücadeleye destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
silifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberlerisilifke haberleri