SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi ‘ne İlgi Yoğun

Silifke Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi ‘ne İlgi Yoğun
Bu haber 18 Ocak 2019 - 1:58 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

(Silifke Haberler) Mersin’in Silifke ilçesinde belediye tarafından Göksu Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde açılan Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi , hafta içi ve hafta sonu günlerinde görülmeye değer bir yoğunluk yaşanıyor.

Üniversite öğrencilerinin yanında, çeşitli sınavlara hazırlanan ya da sakin, huzurlu bir ortamda kitap okumak isteyen gençlerin tercih ettiği Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi, haftanın hemen hemen her günü yoğun bir ilgi görüyor.

Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi İle Okuma Alışkanlığı Kazanmalıyız

Vatandaşlar ve öğrenciler böylesine kapsamlı kütüphaneyi kente kazandırdığı için Silifke Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Geleceğimizin teminatı çocuklara yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna dikkat çeken Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Bu kente hizmet eden, emeği geçen ve bu kentin bugünlere gelmesinde katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Kütüphanemiz farklı ve renkli iç mimari tasarımıyla, yeni ve geniş kitap seçenekleriyle, yapılacak olan bilgisayar ve internet hizmetleriyle çocuklarımızın kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımın en önemli yatırım olacağının bilincindeyiz. Bu kapsamda kentimizde okuma ve kütüphane ağını geliştireceğiz.

Silifke Belediyesi olarak kentimizin tüm renklerini seviyoruz. Değerlerimize halkımızla birlikte sahip çıkıyor, çıkmaya da devam ediyoruz. Güzel ülkemizin huzurunu halkımızla ve bu kente hizmet etmiş değerlerle korumaya devam edeceğiz. Dr. Ali Su herkesin bildiği ve yakından tanıdığı bir isim olmakla birlikte, gerek sağlık alanında gerekse milletvekilliği döneminde bu kente emeği geçmiş bu kentin güzel insanlarına emeği geçmiş değerli büyüklerimizdendir. İşte bu denli değerlerimize ve büyüklerimize sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı, kitapseverlerimizi, çocuklarımızı ve gençlerimizi kütüphanemize bekliyoruz’ dedi.

 

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA