SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke Gazi Mahallesine Kapalı Pazar Yeri

Silifke Gazi Mahallesine Kapalı Pazar Yeri
Bu haber 18 Ocak 2019 - 20:25 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

(Silifke Haberler) Mersin’in Silifke ilçesinde Gazi Mahallesi’ne Silifke Belediyesi tarafından Kapalı Pazar Yeri için çalışmalar başladı.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Gazi Mahallesi’ne yapılacak olan Kapalı Pazar Yerinin çevre düzenlemesi için çalışmaların başladığını iletti.

Silifke Pazarcı Esnafı Daha İyisini Hak Ediyor

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Yapacak olduğumuz Gazi Mahallesi Kapalı Pazar Yeri projesi ile Silifke pazarcı esnafını zorda bırakmadan,yasalara uygun daha iyi bir alanda hizmet verirken Silifke’li vatandaşlarımızın modern yapıya sahip sağlıklı ve düzenli bir alanda pazarlardan ihtiyaçlarını temin etmelerini sağladık.2019 yılında pazarların sokaklarda olmaması gerekiyor.Esnaf ve vatandaşlarımıza yakışan modern ve sağlıklı bir ortamda pazarcılık yapılmalıdır.Bizim amacımız daha önce çalışmalarını yaptığımız Silifke ve Taşucu’nda modern kapalı pazar alanları yapıyoruz.

Şuan da 10.000 m2’lik bir alan üzerinde 5200 m2’si kapalı Pazar yeri olması şartıyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Silifke’mizin her geçen gün gelişmesi elbette ileride bu pazar yerimizin yetersiz gelmesine neden olacaktır. Özellikle Gazi Mahallesi ve Sayağzı Mahallesi neredeyse birleşmiş durumda. Ayrıca Gazi Mahallemizin en işlek caddesinde Cuma günleri kurulan Cuma Pazarı nedeniyle trafikte ve esnafların iş yerlerinin kapanmasından dolayı büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşlarımızın en büyük talebi düzenli, daha sağlıklı ve kapalı bir Pazar yerine kavuşmaktı. Bizde halkımızın bu talebini ivedi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz.

Arsa üzerinde projemizi etaplar halinde yaparak kısım kısım ilerliyoruz. İlerleyen zamanlarda bu pazar yerimizi genişletme şansımızda olacak. İnşallah Silifke’mize ve mahallelerimize yapacağımız çok güzel hizmetler olacak. Hepsini sırasıyla bir bir gerçekleştireceğiz.

Bugüne kadar görev süremiz içerisinde halkımıza verdiğimiz tüm sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bugüne kadar birçok projeyi masaya yatırdık ve bunları gerçekleştirmenin gayretini göstermekteyiz. Bunlarla beraber yaptığımız hizmetler ortada. Halkımızı boş vaatlerle değil, hizmete açtığımız icraatlarımızla mutlu etmeye çalışıyoruz. Ben tüm Silifkelileri ve Silifke’mizi seviyorum. Halkımıza hizmet etmekten de büyük onur duyuyorum. Kapalı Pazar Yerimizin vatandaşlarımıza, esnaflarımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

Silifke Gazi Mahallesi Muhtarından Başkan Turgut’a Teşekkür

Mahallesine yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür eden Gazi Mahallesi Muhtarı Kerim Gürbüz, ‘Mahallemize yapılan yatırımlardan ve hizmetlerden dolayı başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Mahallemize yapılacak kapalı pazar yeri ile mahallenin en önemli eksikliklerinden birisi çözüme kavuşturulmuş olacak. Çarşı merkezinde yaşanan trafik kazaları ile otopark sorunları bir nebzede olsa rahatlayacak. Vatandaşlarımız bu hizmetten memnun kalırken esnaflarımızda daha sağlıklı, temiz ve düzenli bir ortamda hizmet verecekler. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

Kaynak:

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA