Silifke'de Dar Gelirli Ailelere Konut Müjdesi

Silifke Haber - Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, dar gelirli ailelere yönelik konut edindirme projesini hazırladıklarını bildirdi

Silifke'de Dar Gelirli Ailelere Konut Müjdesi
10 Mart 2020 - 20:06 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 23:27

Silifke Haber (AA) - Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, dar gelirli ailelere yönelik konut edindirme projesini hazırladıklarını bildirdi.

Altunok, yaptığı yazılı açıklamada Mart ayı olağan meclis toplantısında önemli gündem maddesini oluşturan ve meclis üyelerin tam desteğini alan dar gelirli ailelerin konut ihtiyacının karşılanması ile ilgili çalışmaların başladığını belirtti.

Silifke'de Dar Gelirli Aileler İçin Müracaatlar Başladı


Mukaddem Mahallesinde mülkiyeti belediyeye ait olan alan üzerine yapılacak konutlarla ilgili müracaatların kabulüne başladıklarını ifade eden Altunok, şunları kaydetti:


"Dar gelirli ailelerimize yönelik 3 bin 608 metre kare alan üzerinde 4 bloktan oluşan toplam 32 konut yapılacak. Yapacağımız bu konutlarla ilgili müracaatların kabulüne başladık ve başvurular mayıs ayına kadar devam edecek.

Başvurular sonunda şartlara uyan talepler değerlendirilerek kura çekimi sonunda belirlemeler yapacağız. Ev sahibi olacak kişiler bu tarihten sonra belirlenen ödemeleri banka şubelerine yatıracaklardır. İlçemizde yaşayan ve ev sahibi olamayan dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapmak istiyoruz.

Yıllarca ev hayali ile yaşayan hemşehrilerimizin yüzünü güldürmek ve onlara bu konuda destek olmak amacıyla konut projemizi hayata geçiriyoruz. Silifkemize ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun."

 
 
 
 

Bu haber 121 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mersin'de araştırma enstitüsünün bahçesinde çıkan yangın söndürüldü
Mersin'de araştırma enstitüsünün bahçesinde çıkan yangın...
Tarsus Belediyesi Gen Bankası'nda Ata Tohum Sayısı 20 Milyona Ulaştı
Tarsus Belediyesi Gen Bankası'nda Ata Tohum Sayısı 20 Milyona...