Silifke'de Pazarcılara "Sosyal Mesafe" Kontrolü

Silifke Haber - Silifke Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi

Silifke'de Pazarcılara "Sosyal Mesafe" Kontrolü
Editör: Haber Silifke
30 Mart 2020 - 18:02 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 01:29

Silifke Haberleri - Silifke Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmaların hızla devam ettiği bildirildi.

Silifke Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Sosyal Mesafe Kontrolü


Silifke merkez ve civar mahallelerde kurulan semt pazarlarına yönelik bir dizi çalışmalar başlatan Silifke Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda pazarcılar arasındaki mesafe kontrollerini yaparak esnafların en az üç metre mesafede faaliyet göstermelerine dikkat çekildi.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm birimlerle yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve bu tedbirler kapsamında vatandaşların yoğun olarak kullandıkları pazarlarda da yeni düzenlemeler gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Pazarcılar arasında sosyal mesafe aralığı kadar çizgi çizeceklerini ve pazarcıların da buna riayet edeceklerini ifade eden Başkanvekili Altunok, “Silifke İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuzun aldığı karar neticesinde böyle bir uygulamayı pazarcılarımızla birlikte hayata geçiriyoruz. Pazarlarımız halkımızın yoğunlukla kullandıkları yerler.

Hiçbir tedbiri elden bırakmıyoruz, tüm ihtimalleri düşünüyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığımız tüm çalışmalarımızı hemşehrilerimizin sağlığı için yapıyoruz. Uygulamaya koyduğumuz bu yeni düzenleme virüsün yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalarımızdan biridir.

Silifke'li Vatandaşların Sosyal Mesafeyi Koruması Önemli


Vatandaşlarımıza da sosyal mesafeyi korumak amacıyla tezgahlara fazla yaklaşmamalarını tavsiye ediyoruz. Sebze ve meyveleri de vatandaşlarımızın el değmeden uygun şekilde almalarını tavsiye ediyoruz. Pazarcı esnaflarımızda maske ve eldivenlerini takarak müşteriye hizmet vermektedir” dedi.

Tüm Silifkelilerin de uyarılara azami derecede dikkat etmesi gerektiğini, zorunlu haller dışında dışarıya çıkılmamasını, market ve pazar yerlerine çocukların getirilmemesini isteyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarının aralıksız devam edeceğini de belirtti.

Bu haber 135 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları