SON DAKİKA

Haber Silifke
Mustafa Turgut

Silifke’de Yoğun Yağışlar İçin Önlem Alınıyor

Silifke’de Yoğun Yağışlar İçin Önlem Alınıyor
Bu haber 14 Aralık 2018 - 14:47 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

Silifke Haberleri ( Mersin) Mersin’in Silifke ilçesinde yoğun yağışların durmasıyla,Silifke Belediyesi ekipleri drenaj kanal temizliği çalışmalarına devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda ilçe genelinde bulunan yağmur kanalları ve tahliye rögarlarında temizlik işlemleri sürdürülüyor.

Yoğun  sağanak yağışların sona ermesiyle yağmur kanallarında bulunan çöp ve benzeri atıkların temizlik çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “İlçemizde bol yağışlı bir kış mevsimi geçiriyoruz. Yoğun yağmur yağmasına rağmen, aldığımız tedbirlerle Allah’a şükür ilçe merkezimizde ve mahallelerimizde yağmur suyu veya sel baskını sıkıntısı yaşamadık. Kırsal mahallelerimizde kar yağışından dolayı kapanan yolları açma çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Hali hazırda ekiplerimiz olası müdahaleler için bölge bölge ayrılarak, tedbirli bir şekilde bekliyorlar. Yağışların ara vermesiyle beraber yağmur suyu ve rögar kanallarında temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokaklara inşaat yapımı için dökülen kum vb. veya rögarların çevresine bırakılan atıklar, tahliye kanallarında tıkanmalara sebep oluyor. Hemşerilerimizin bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Rögarlar ve sorumluluk sahamızda bulunan tıkanmış kanalları temizleme işlemi belirli aralıklarla devam edecek. Bu sayede iyi bir önlem almış oluyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamamak için tedbirimizi elden bırakmıyoruz.” dedi.”

Kaynak:http://www.silifke.bel.tr/guncel/haber/894-silifke-belediyesi-yagislara-karsi-tedbiri-elden-birakmiyor.html

Etiketler :
Mücahit Aktan
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA